Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından 2019 yılında 7 ton kuru kedi maması gönüllülere, gönüllü kuruluşlara ve beslenme noktalarına dağıtılırken sahipsiz 45 kedi kısırlaştırıldı, 79 hasta ve yaralı sokak kedisinin tedavisi yapıldı.

Sokak hayvanlarının bakımı ile ilgili titizlik gösteren Bartın Belediyesi 2019 yılında sokak kedileri için 7 ton kuru mama dağıttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, “Tüm canlıların yaşama hakkına saygı göstermek hepimizin görevidir” dedi.
Akın açıklamasında ” Belediyemizce geçen yıl 7 ton kuru kedi maması gönüllülere, gönüllü kuruluşlara ve beslenme noktalarına dağıtıldı. Sahipsiz 45 kedi kısırlaştırıldı, 79 hasta ve yaralı sokak kedisinin tedavisi yapıldı. Batın Belediyesi 2013 yılında Veteriner İşleri Müdürlüğüne yatırım yaparak, mezbaha ve sahipsiz hayvan barınağının genişletilip daha modern bir hale getirdi. Barınakta veteriner hekimimiz tarafından aşı ve tedavileri yapılan hayvanlarımızın ve barınağın temizliğine de özen gösteriliyor, düzenli olarak sterilizasyon ve dezenfekte çalışmaları yapılıyor.  Barınakta çok sayıda sahipsiz hayvanı şefkatle sarıyoruz. Tüm canlıların yaşama hakkına saygı göstermek hepimizin görevidir. Bartın Belediyesi olarak sokak hayvanları için üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Çalışmalarda görev alan personelimize teşekkür ediyor, kolaylık dilerim” dedi.