Bartın Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, her gün halk sağlığını tehdit eden sinek ve haşerelere karşı ilaçlama yaparak vatandaşların sıkıntı yaşamasını önlüyor.

Hazırlanan program çerçevesinde düzenli olarak mahalle, mücavir alan ve İnkumu Tatil Beldesi’nde ilaçlama yapan ekipler çalışmalarına Kemerköprü Mahallesi, Karaköy Mahallesi ve İnkumu Tatil Beldesi’nde devam ettiler.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında, kentteki belediyeye bağlı mücavir alanlarda, mahallelerde ve İnkumu tatil beldesinde her akşam 3 araçla sinek ve haşerelere karşı ilaçlama yaptıklarını söyledi.

Akın “ Vatandaşların sağlığı ve huzuru için hazırlamış olduğumuz program doğrultusunda üç özel aracımızla mücavir alanlarımızda, mahallelerimizde ve İnkumu tatil beldemizde ilaçlama çalışması yapıyoruz. Ekiplerimiz son olarak Kemerköprü Mahallesi, Karaköy Mahallesi ve İnkumu Tatil Beldemizde çalışmalarını sürdürdüler. İlaçlama çalışmalarımıza vatandaşlarımızın sağlığını koruyup huzuru sağlamak için hız kesmeden çalışmaya devam ediyoruz” dedi.