Bartın Belediyesi tarafından altyapı ve üstyapısı yeniden düzenlenen Kavaklı Caddesi ile Hendekyanı Caddesi’ni birbirine bağlayan Topçu Konağı Caddesi’nde sıcak asfalt çalışmaları başladı.

Topçu Konağı Caddesi’nde söküm çalışmalarının akabinde 300’lük borularla yağmur suyu hattı oluşturulurken abone bağlantıları da yeniden düzenlendi. Çöp konteynerlerinin de yeraltına alındığı Topçukonağı Caddesi’nde üstyapı çalışmaları başladı. Sıcak asfalt ile yeniden düzenlenecek olan cadde de çalışmalar en kısa zamanda tamamlanarak ulaşıma açılması planlanıyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,”  Bir süre önce Topçu Konağı Caddesi’nde başlatmış olduğumuz düzenleme çalışmaları kapsamında altyapı ile ilgili olan çalışmalarımızı tamamladık. Ekiplerimiz ilk etapta 300’lük borularla yağmur suyu hattı oluşturdu. Bu çalışma ile yağışlarda oluşabilecek su birikintilerin önüne geçmiş olduk. Ardından ise abone bağlantıları yeniledik. Son olarak çöp konteynerini yer altına alarak üstyapı ile ilgili çalışmalarımıza başladık. Tesviye çalışmalarının ardından bu caddeyi sıcak asfalt ile yeniden düzenliyoruz. Kısa zamanda içinde çalışmalarımızı tamamlamayı planlıyoruz” dedi.