Akmercan Batıkar Doğalgaz Şirketi Bölge Müdürü Yunus Kesgin, Bölge Müdürü Bekir Selçuk, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Uygulama ve Denetim Kurulu Başkanları Haktan Yozgatlıgil, Gökhan Efe ve Akmercan Bartın İl Sorumlusu Murat Tutal Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti.

Makam odasında gerçekleşen ziyarette ilimizde ki doğalgaz kullanımı hakkında fikir alışverişinde bulundu. Gerçekleşen ziyaretten ötürü büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Cemal Akın misafirlerine çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Başkan Cemal Akın,” Kentte özellikle hava kirliliğinin önlenmesi için, 29 Aralık 2010 tarihinde aldığımız meclis kararı ile Doğalgaz’ın gelmesine olanak sağladık. Bu karar sonrasında 21 Ekim 2011’de yapılan Doğalgaz dağıtım ihalesini ve daha sonra ilk kazmayı vurduğumuz 26 Aralık 2012 tarihinden itibaren yürütülen  tüm çalışmaları Akmercan Doğalgaz Şirketi ile birlikte koordineli şekilde yürüttük. Bugün itibariyle 26 bin civarında vatandaşımız bu hizmetten yararlanıyor. İlimizde ki hava kirliliği de çok büyük ölçüde azaldı.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.