Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Karaköy Mahallesi’nde bulunan Şennur Aktekin’in usta öğreticisi olduğu tel sarma kursunu ziyaret etti.

Karaköy Mahallesi Muhtarı Mahalle Muhtarı Burhan Pişkin’in de bulunduğu ziyarette Başkan Cemal Akın kursiyerle ile sohbet ederek kursta yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.  Belediye çalışmalarının da konuşulduğu ziyarette Başkan Cemal Akın kursiyerlerin talep ve önerilerini dinledi.  Ziyaretin sonunda Başkan Cemal Akın kursiyerler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyarette açıklamada bulunan Başkan Cemal Akın,” Göreve geldiğimizde ele aldığımız ve çalışma başlattığımız konulardan birisi de geleneksel el sanatlarımızdı. Bu kapsamda Geleneksel El Sanatları Derneğinin kurulmasına destek vererek hem bayanlarımızın ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağladık hem de el emeği göz nuru işlemelere gereken pazarı oluşturmuş olduk.  Geleneksel el işlerimizi yaşatan tüm hanımefendilerin ihtiyaç duyduğu her noktada gereken desteği vermeye hazırız. Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar dilerim“ dedi.