Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektör ziyaretlerini sürdürüyor. Akın son olarak Bartın’da faaliyetlerini sürdüren fabrikaları ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanlarını ve fabrika çalışanlarını ziyaret ederek, kazasız belasız, işlerinde kolaylıklar temennisinde bulundu.

Belediye Başkanı Cemal Akın, şehrin ekonomisine büyük katkı sağlayan, istihdam yaratan, faaliyetlerini aralıksız sürdüren fabrikaları ziyaret etti. Başkan Akın’a ziyaretleri esnasında Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Meclis Üyesi Necmi Balık, Meclis Üyesi Adayları Ufuk Kasap, Murat Kaya, Sevil Soyak ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclis Üyesi Adayı Orhan Ölçek eşlik etti. Belediye Başkanı Akın ziyaretlerine Madeş Madeni Eşya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan İsmail Çakır ile başladı. Akın ve yanında bulunan heyet daha sonra Pinaldi Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi sahibi Ramazan Taş, Yonca Tim Aytim Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi sahibi Kerem Aydın, Selko Ateş Tuğla Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kalaycı, Mescier Demir Çelik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Mescier, Rİ-SAN Tekstil Orman Ürünleri Gıda İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi sahibi Ümit ve İlyas Sağcı ve M.Ş Tekstil Konfeksiyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi sahibi Hasan Aydın’ı ziyaret ederek, fabrika çalışanları ile selamlaşarak sohbet etti.

Başkan Akın, ziyaretleri ile ilgili yaptığı açıklamasında fabrikaların ülke için çok değerli olduklarını, sanayi alanındaki gelişmişlik düzeyinin, bir ülkenin iç ve dış ticaretinde çok stratejik bir yer tuttuğunu vurguladı. Akın, sanayisi gelişmemiş ülkeler kendi ihtiyaçlarını karşılayamayıp, bir süre sonra dışa bağımlı hale geleceğini, dışa bağımlılıkta ise sanayinin öneminin bu noktada kendisini hissettirdiğini ifade etti. Akın,” Sanayinin ve sanayileşmenin ülke ekonomisi bakımından yeri diğer sektörlere göre çok farklıdır. Çünkü üretim, bir ülkenin kalkınmasının ve refah düzeyinin yükseltilmesinin en temel unsurudur. İşlenmiş ya da yarı işlenmiş maddeleri insan, makine ve benzeri araçlar kullanarak işleyen ve kullanıma, tüketime hazır bir duruma getiren sanayi kuruluşlarımızın başında yer alan fabrikalarımız hem kentimiz hem de ülkemiz için çok önem arz ediyor. Bartın Belediyesi olarak Bartın’ımızda bacalarını tüttüren, sanayinin gelişimine katkı sağlayan, kentimizde istihdam yaratan fabrikalarımıza her konuda destek olduk,  ihtiyaç duydukları noktada gereken desteği vermeye devam edeceğiz” dedi. Akın, tüm fabrika çalışanlarına işlerinde kolaylıklar temennisinde bulundu.