Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezi’ni ziyaret ederek görevli personel ile istişarelerde bulundu.

Başkan Akın ziyaretinde Sosyal Hizmet Merkezi görevlilerinde yapılan çalışmalar ve Bartın Valiliği koordinesinde oluşturulan ve Bartın Belediyesi personellerinin de yer aldığı “Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” İçerisinde bulundurduğu Paylaşım Merkezi, Kavaklı Yaşam Merkezi, Nurhayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi ve Evde Bakım Hizmetleri birimleri ile bugüne kadar birçok konuda vatandaşlarımıza hizmet sunan Sosyal Hizmet Merkezimiz, COVİD-19 salgını tehlikesine karşıda önemli görevler üstlenmekte. Merkezimizde görev alan personelimiz COVİD-19 salgını tedbir çalışmaları kapsamında İl Hıfzısıhha Meclisi’nin kararı ile Bartın Valiliği koordinesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu’nda görevlerini sürdürmekte olup,  65 yaş üstü, özelikle yalnız yaşayan kişiler ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı oluyorlar. Değerli büyüklerimiz, 112-155-156’yı arayarak ihtiyaç duyduğunuz konuda taleplerini iletebilirler.” dedi.