Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi Resim Atölyesi kursiyerlerinden Nesrin Mudanyalı’nın “Hayalim” isimli ilk kişisel sergisinin açılış törenine katıldı.

Bartın Belediyesi Sanat Galerisinde gerçekleşen törene sanatseverler büyük ilgi gösterdi.  Törende konuşma yapan Başkan Cemal Akın, “ Geçmiş olduğumuz iki dönemde ilimizde sanatsal çalışmaları geliştirmek ve çeşitlendirmek adına birçok çalışma yaptık. Yalı Yaşam Merkezinde hizmete sunduğumuz atölyelerimizle kurslarımızda eğitim alan vatandaşlarımıza daha iyi şartlarda çalışma imkânı sunduk. Kurslarımızı ziyaret ettiğimizde ne kadar doğru bir iş yaptığımızı anlıyorum.  Bartın Belediyesi olarak sanata verdiğimiz destek bundan sonra da artarak devam edecek. Hayalim isimli ilk kişisel sergisini açan Nesrin Mudanyalı Hanımefendi’yi tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

Akın konuşmasının ardından Nesrin Mudanyalı ile birlikte serginin açılış kurdelesini kesti. Daha sonra davetlilerle birlikte sergiyi gezen Başkan Cemal Akın Nesrin Mudanyalı’dan yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler aldı.