Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi için çalışmalar başlatıldı.

Projenin hayata geçeceği binada tadilat çalışmaları yapılırken devam eden çalışmaları Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’da yakındaN takip ediyor. Sık sık binayı gezen Akın, görevli personelden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alıyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Yeni dönem projelerimizden bir tanesi olan Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi için start vermiş bulunmaktayız.  Projemiz Turgut Işık Caddesi’nde bulunan Belediyemize ait 4 katlı binamızda hayata geçirilecek.   Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi çok önemsediğimiz bir proje. Şehitlerimizi unutmamak anlamında bu vatanın kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü̈ unutmamak anlamında bu müzeyi Bartın’a kazandırmak istiyoruz. Ayrıca müzeler şehirlerin tanıtımı açısından da çok büyük önem arz ediyor.  Kent Müzesinin ardından bu güzel projeyi de en kısa zamanda şehrimize kazandıracağız” dedi.