Bartın Platformu Hattat Holding tarafından Amasra’da yapılmak istenen termik santral hakkındaki gelişmeler hakkında toplantı düzenledi.

Amasra Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya Bartın Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Balık, Ar-Ge Başkan Yardımcısı ve Şirket Müdürü Ercüment Özçelik, Hukuk İşleri Müdürü Av. Kadriye Dika Gören, Su ve Kanalizasyon Müdürü Emre Önder, Çevre Mühendisi Volkan Kıvançlı ile Makine Mühendisi Osman Tüfekçi katıldı. Toplantıda 1/100 bin ölçekli Çevre Düzeni Planı’na Amasra’ da yapılmak istenen termik santralin işlenmesine olanak veren kararın iptali için açılan davanın Danıştay 6. Dairesi tarafından yürütmesinin durdurulması ve Bartın Mahalli Çevre Kurulu’nun termik santralin kül barajı  hakkında verdiği kararın iptal edilmesi ile ilgili konular hakkında istişarelerde bulundu.

Toplantı ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın” Amasra’ya termik santral yapılmaması, Kavşak Suyu Havzamızın zarar görmemesi için verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu amaçla bugün yapılan toplantıya Başkan Yardımcım Necmi Balık, Ar-Ge Başkan Yardımcım ve Şirket Müdürümüz Ercüment Özçelik, Hukuk İşleri Müdürümüz Av. Kadriye Dika Gören, Su ve Kanalizasyon Müdürümüz Emre Önder, Çevre Mühendisimiz Volkan Kıvançlı ile Makine Mühendisimiz Osman Tüfekçi katıldı. Mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz” dedi.