Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Uyuşturucu İle Mücadele toplantısına katıldı.

Bağımlılık İle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Bartın Valisi Sinan Güner  başkanlığında yapıldı.

Valilik 12 Divan  toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Cemal Akın, Vali Yardımcısı V. Gökhan Gürbüzerol, Kurucaşile Kaymakam V. Burak Bozkurt Gürses, Ulus Kaymakam V. Şükrü Alperen Göktaş, İl Jandarma Komutanı J.Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, İl Emniyet Müdür Yardımcısı İzzet Türk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, kurul üyeleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

2018-2023 Uyuşturucu İle Mücadele İl Eylem planı doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmalar hakkında sunumun yapıldığı toplantıda kurumlar arası görüş ve öneriler konuşuldu.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Bartın Valisi Sinan Güner,  ülke genelinde olduğu gibi kentimizde  de her türlü bağımlılıkla topyekûn mücadele edildiğini vurgulayarak, bağımlılıkla mücadelenin bir süreç olduğunu, bu sürecin ise sıfır tolerans ile yürütülmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantının ardından açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ise  “Bartın Valimiz başta olmak üzere ilimizin asayişini sağlayan güvenlik güçlerimizle ve ilgili kurumlarımızla birlikte istişareli şekilde önlemlerimizi almaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.