Vatandaşları evlerinde ziyaret ederek talep ve önerileri dinleyen Başkan Cemal Akın ziyaretlerine Demirciler Mahallesi’nde devam etti.

Gaye ve Özkan Kesim Ailesi’nin evine konuk olan Başkan Cemal Akın’a ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin ve Demirciler Mahallesi Muhtarı Şeref Lülleci eşlik etti. Ziyarette Kesim Ailesinin yakınları ve apartman sakinleri de yer aldı.  Talep ve önerilerin konuşulduğu ziyarette konuşma yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,”  Bartın Belediyesi olarak her alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava kirliliği, çevre kirliliği, şehir planlaması, ekonomiye katkıda bulunacak düzenlemeler, turizme katkı gibi birçok konu üzerinde büyük etki oluşturacak çalışmalara imza attık. Bu çalışmalarımızı yaparken kendi istediğimiz ve hoşumuza gittiği gibi değil, vatandaşlarımızdan gelen talepleri ve istekleri göz önünde bulundurarak gerçekleştirdik. Allah nasip eder, halkımız teveccüh gösterirse önümüzde ki dönem içinde bir birinden güzel projelerle Bartın Halkına hizmet sunmaya devam edeceğiz.  Bartın Belediye Başkanı olarak Tarihi Kentler Birliğinin Yönetim Kurulu Üyesi olarak beş yıldır Karadeniz bölgesini temsil ediyorum. Bölgemizde bir kültür yolu oluşturmak istiyoruz. Bunun çalışmalarını yıllar önce başlatmıştık. Ebu Derda Türbesinin restorasyonuyla başlatmış olduğumuz çalışmalar yapmasında Şehitlik düzenlemesi, tarihi çeşmelerimizin restorasyonu,  Su Terazi ve Şadırvan’ın düzenlenmesi ve ışıklandırması, Kent Tarihi Müzesi’nin hizmete sunulması,  Hamam Restorasyonu, kent merkezimize yerleştirmiş olduğumuz heykeller gibi birçok çalışmayı ilimize kazandırdık. Bu çalışmalarımıza 4 yeni müze eklemek istiyoruz. Bunlar Atatürk ve Şehitler Müzesi, Resim ve Sanat Müzesi, Su Müzesi ve Oyuncak Müzesi şeklinde olacak. Ayrıca bu çalışmalarımıza Aya Nikolas Kilisesi Restorasyon ve Santral Sokak Rekreasyon Projesi, Kemal Samancıoğlu Etnografya Müzesi Tadilat ve Tasarım Yenileme Projelerimizi ekledik.   Ebu Derda Türbesi’nde başlayan ve şehir merkezinden geçerek Orduyeri Mahallesi’ne kadar uzanan bir Kültür Yolu oluşturmak istiyoruz. Bu projelerimizin yanı sıra TOKİ Mevki’nde 133 bin metrekare alan üzerinde içinde hobi bahçeleri, macera parkları, köy meydanı, köy kahvesi, içerisinde nehri, nehirde bir şelalesi, değirmeni, fırını, oyuncak müzesi, küçük bir arkeoloji müzesi, piknik alanları, yürüyüş yolları, meydanları, oyun alanları ve izci kampı ve kümes hayvanlarını barındıracak Köy Park Projemizi gerçekleştirmek istiyoruz.  KöyPark Projemiz Gazhane Kültür Parkının bulunduğu alan arasına da teleferik yapmak istiyoruz. Bartın Irmağının kıvrımlarıyla birlikte çok güzel göründüğü bu alanda gerçekleştireceğimiz teleferik projesi ile ırmağımızın güzelliğini gözler önüne sereceğiz.  Bu çalışmalarla ilimizde ki turizme büyük katkıda bulunacağımızı düşünüyorum. “ dedi.

Samimi sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette Başkan Cemal Akın, Kesim Ailesi’ne misafirperverlikleri ve hoş sohbetleri için teşekkür etti.