8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Bartın Belediyesi tarafından hazırlanan çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Program kapsamında kendi alan ve branşlarında başarılı olan kadınlara günün anısına plaket takdim edilecek.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili yaptığı açıklamasında, kadının toplumsal statüsünün güçlendirilmesi, ülkemizin temel önceliği olmalıdır vurgusunu yaptı. Başkan Akın, “ Tarih boyunca her alanda başarılı çalışmalara imza atan kadınlarımız gurur kaynağımızdır. Türkiye’nin çağdaşlık yolunda devamlılığını sürdürebilmesi için, kadının, toplumsal statüsünün güçlendirilmesi ülkemizin temel önceliği olmalıdır. Ayrımcılığın önlendiği, insanların eşitlik ilkesi çerçevesinde hak ve özgürlüklerini adil bir biçimde kullandığı, kadınlarımızın yönetimin her aşamasında daha çok temsil edildiği bir dünyada yaşamak umuduyla tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Başkan Akın, bu önemli ve özel günü çeşitli etkinlikler kutlanacağını ifade etti.

Alanlarında Başarılı Olan Bayanlara Plaket

Bartın Belediyesince geleneksel hale getirilen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, Belediye bayan personellerinin katılımıyla gerçekleştirilen öğle yemeğinde kendi alan ve branşlarında başarılı isimlere plaket takdim edilecek.

Bartın Belediyesi Sanat Atölyesi Resim ve Çini Sergileri Açılacak

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler bünyesinde çalışmalarını sürdüren sanat atölyelerinde, sadece bayan katılımcıların ürettiği resim ve çiniden oluşan sanat eserleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında görücüye çıkacak. Bu bağlamda resim sergisi saat 16.00, çini atölyesi ve sergisi açılış töreni 16.30’da Yalı Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Türkiye’de Sadece Bartın’da Yapılan Kadın Fener Alayı Yürüyüşü Gerçekleştirilecek

Türkiye’de sadece Bartın Belediyesi’nce yapılan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Fener Alayı Kadın Yürüyüşü her yıl olduğu gibi bu sene de çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilecek. Fener Alayı Kadın Yürüyüşü Bartın Belediyesi Sosyal Tesisleri önünde saat 19.30’da başlayacak olup, Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak.