Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  site toplantılarıyla vatandaşlardan gelen talep ve ihtiyaçları yerinde dinlemeye devam ediyor.

Son olarak Güven Evler Sitesi’ni ziyaret eden Başkan Cemal Akın site sakinlerinin talep ve önerileri dinlerken belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Akın yaptığı konuşmada  vatandaş gelsin sıkıntısını dile getirsin diye beklemediklerini bizzat ayağına kadar gidip sorunları yerinde dinleyip görerek süratle çözdüklerini söyledi.

Akın konuşmasında “ 10 yıllık belediye başkanlığı görevim süresince her zamanla halkımızla birlikte hareket ettik. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda çalışmalarımıza yön verdik.  Allah nasip eder, halkımız teveccüh gösterirse 31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerin ardından 50+1 projelerimizle ilimizin güzelliklerine güzellikler katmaya devam edeceğiz.  Bildiğiniz gibi ilimiz nüfusunun büyümesi ile trafik ile ilgili sorun ortaya çıkmaya başladı. Bartın merkezinde 52 bin araç olduğu söyleniyor. Öğrenci ve her gün ilimize şehir dışından ve köylerden gelen vatandaşlarımızla birlikte nüfusumuz 100 civarına kadar çıkıyor. Bartın Belediyesi olarak 70 milyon metre kare alanda bir imar planı yaptık. Bu planı hazırlarken trafik sorununu da göz önüne aldık. Bildiğiniz gibi Bartın Irmağı ilimize üçe ayırmış durumda. Mevcut altı köprü ile buralardan geçiş yapıyoruz. Mevcut araç ve nüfus sayımız günümüz itibariyle yeterli gelmiyor. Yeni imar planımıza 15 yeni köprü koyduk. Bunların 4 tanesi yaya köprüsü olacak. 11 tane araç köprüsü. Bu köprüleri yapabilmek için yol ağları olması gerekiyor. Bunları hepsini planımıza işledik. Bu köprüler yapılarsa ilimizde ki trafik sorunu ortadan kalkacağını düşünüyorum.” dedi.

Konuşmasının devamında 50+1 projelerinin içinde olan Köypark ve Teleferik projeleri hakkında bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Toki Bölgesi’nde belediyemize ait 113 bin metrekarelik alanda bu projeyi hayata geçirmek istiyoruz. İçerisinde köy meydanı, kafeterya, köy fırını, sebze meyve satış stantları, su değirmeni, koşu ve yaya yolu, kamelyalı piknik alanları, çocuk parkı, petek seyir terasları, seyir kulesi, amfi tiyatro, izci kampı, hobi bahçesi, çiftlik, çocuk parkı, çim heykeller, mescit ve oyuncak müzesinin yer alacağı KöyPark’ın proje çalışmalarını tamamladık. 31 Mart tarihinde halkımız teveccüh göstermesi durumunda bu güzel projeyi en kısa zaman da ilimize kazandırmak istiyoruz.  Bu proje ile Gazhane Kültür Parkımızın bulunduğu alan arasında da teleferik projemizi hayata geçirmek istiyoruz. Bu bölgeden ırmağımız çok güzel görünüyor. Bu güzelliği gözler önüne sermeliyiz. Bu çalışmalarının yanı sıra 4 yeni müze projesi, Bartın Konservatuarı gibi sosyal alanlarda da ilimize yeni hizmetler kazandırmak istiyoruz. Bartın Belediyesi olarak bizler siz değerli halkımızın emrine amadeyiz. Bizleri ağırladığınız için çok teşekkür ediyorum”  dedi.

Başkan Cemal Akın, konuşmasının ardından site sakinleri ile sohbet ederek talepleri dinledi.