Bartın Belediyesi Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre bugün ve hafta sonu kent merkezinde tahmin edilen yoğun kar yağışına karşı her türlü önlemleri aldı.

Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Kömeç, Hasan Arınan ve daire müdürleri ile birlikte toplantı gerçekleştiren Başkan Cemal Akın, tahmin edilen yoğun kar yağışında yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Toplantının ardından açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre bugün ve hafta sonu kent merkezinde yoğun kar yağışı beklenmektedir. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için Bartın Belediyesi olarak 3’ü kar küreme aparatlı olmak üzere 7 kepçe, 1 grayder, 1 Otomatik Tuzlama Kamyonu, 1 manuel tuzlama kamyonu, 2 kar küreme kamyonu, 5 kamyon, 1 traktör, 1 kar püskürtme makinesi, 2 ton solüsyon malzemesi, 50 ton tuz, yeterli miktarda kum ve 300 personel ile teyakkuz halinde beklemedeyiz. Olağanüstü yağış olması halinde araç ve personel sayısını ihtiyaca göre artırmak üzere gerekli planlamalarımızı yaptık.” dedi.