Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yeni dönem projeleri arasında yer alan ve çalışmaları devam eden Gasilhane inşaatında incelemelerde bulundu.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yeni dönem projeleri arasında yer alan ve çalışmaları devam eden Gasilhane inşaatında incelemelerde bulunarak, teknik personelden bilgi aldı. Projenin son durumu ile ilgili açıklama yapan Başkan Akın; “Cenaze hizmetleri bizim için çok önemli. Göreve geldiğimiz 2009 yılından itibaren bu hizmetlerimizi hızlandırdık. Göreve gelir gelmez cenaze araba sayımızı artırarak, Türkiye’nin her noktasına ücretsiz şekilde cenaze nakli gerçekleştirdik. Gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Bu hizmetimizin yanı sıra cenaze ve mevlid olan evlere çeşitli ikramlar gönderiyoruz. Yine tabure hizmetimizi, kefen ve tahta desteğimizi de sürdürüyoruz. Son olarak da geçtiğimiz günlerde Gasilhane Projemizin temelini atmıştık. Devam eden çalışmaları yerinde inceleyip, teknik personelimizden projenin son durumuyla ilgili bilgi aldım. Projemizde önemli bir aşamaya geldik. İnşallah bu çalışmamızı kısa sürede tamamlayıp, Bartın Belediyesi Gasilhanesini hizmete sunacağız” dedi.

“Kısa sürede projenin tamamlanmasını hedefliyoruz”

Gasilhane projesi ile ilgili ayrıntılı bilgi veren Akın; “Dallıca Mevkii’nde satın aldığımız, içinde Arıtma Tesisi’nin bulunduğu 51 dönümlük alanın üzerinde bu projemizi gerçekleştiriyoruz. Bu proje içerisinde 4 bayan, 4 erkek morgu olan, 1 bayan, 1 erkek yıkama alanı bulunuyor. Çalışmalar tamamlandığında tahta ve kefen hizmetini de buradan temin edeceğiz. Kısa bir süre içinde bu projenin tamamlanmasını hedefliyoruz. Bartın Belediyesi olarak hayatın her anında halkımızın yanındayız. İnşallah projenin tamamlanmasıyla vatandaşlarımıza önemli bir hizmeti daha kazandırmış olacağız” diye konuştu.