Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Bartın Şubesi’nin açılış törenine katıldı.

Orta Mahalle Rıfat Ilgaz Sokak no: 8’de gerçekleştirilen açılış törenine çok sayıda davetli katıldı.

Acar: “Güvenliği Sağlayacağız”

Törenin açılış konuşmasını Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Genel Başkanı Emekli Emniyet Müdürü Mustafa Acar gerçekleştirdi. Acar konuşmasında “Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği’mizin 43. Şubesini Bartın’da açıyoruz. Biz devletimizin, hükümetimizin, milletimizin ve emniyet müdürümüzün yanındayız. Halkın hizmetindeyiz. Her ne kadar emekli olsak da tecrübelerimizle, bilgilerimizle hırsızların, yaramaz insanların ensesindeyiz. Emniyet teşkilatımızın yardımcısıyız. Bütün emniyet teşkilatıyla ülkemizin her köşesinde tek yumruk olacağız ve güvenliği sağlayacağız. Halkımız, huzur ve güven içerisinde yatacak, huzur içerisinde işine gidecek. Çocukları huzur içerisinde okula gidecekler. Bunu sizlerle başaracağız.” diye konuştu.

Akın, “Allah Bizleri Birlik Beraberlikten Ayırmasın”

Acar’ın ardından konuşma yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ise konuşmasında “Biz bugün burada kamu yararına çalışan Türkiye Polis Emeklileri Derneğimizin açılışını gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Ben her şeyden önce hayırlı uğurlu olsun diyorum. Gerçekten emniyet teşkilatı büyük önem taşıyor. Türkiye’de bizlerin sağlıklı yaşayabilmesi için huzurlu yaşayabilmesi için polislerimiz gecelerini gündüzüne katıyorlar, ne bayramları oluyor nede tatilleri oluyor. Bizleri canı gönülden koruyup kolluyorlar. Ben bu yüzden tekrar onlara teşekkür ediyorum. Gerçekten Allah onlara sağlık sıhhat versin. Allah bizleri birlik beraberlikten ayırmasın. Hep birlikte birlik beraberlik içerisinde olalım ve bu teşkilatı ayakta tutalım. Çünkü bu teşkilat önemli. Bu teşkilatı ayakta tutmak için emirlerine amade olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Bartın Şubesi’nin açılış kurdelesi kesildi.  Dernek binasını gezen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, davetliler ile tek tek selamlaşarak sohbet etti.