Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, el emeği göz nuru el nakışları sergisine katıldı. Akın, sergiye emeği geçenleri tebrik etti.

Belediye Başkanı Cemal Akın, Gürgenpınarı Köyü Muhtarı Hasan Türer ve köy sakinleri ile birlikte Gürgenpınarı Köyü’nde geleneksel olarak düzenlenen El Nakışları Sergi’nin açılış törenine katıldı. Halk Eğitim Merkezi’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Gürgenpınarı Köyü El Nakışları Kursu Eğitmeni Emine Yücebağ ve emeği geçen kursiyerleri tebrik eden Başkan Akın, el emeği göz nuru el nakışlarının nesilden nesile aktarılarak öğretilmesine büyük önem verdiklerini vurguladı. Akın,” El emeği göz nuru el sanatları ve el nakışları kültürümüzün vazgeçilmez yapı taşlarını oluşturmaktadır. Halk Eğitim Merkezi tarafından şehir merkezinde ve köylerimizde bu tür kursların açılmış olması, yeni nesillerin de kültürümüzü oluşturan el sanatlarımızı ve el nakışlarımızı öğrenmelerine katkı sağlamaktadır. Gürgenpınarı Köyümüzde de Eğitmen Emine Yücebağ ve kursiyerlerinin yıl boyunca ürettikleri el nakışlarının sergilendiği bu organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Akın, Gürgenpınarı Köyü El Nakışları Sergisi açılış töreni sonrasında, köy sakinleriyle çay içerek, sohbet etti.