Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Valiliği 12 Divan Toplantı Salonu’nda düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Beratları Tevcih Töreni’ne katıldı.

Elazığ Karakoçan kırsalında yapılan operasyonda Şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Rıstam Çetin’in ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı düzenlenen törenle takdim edildi. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi. Son olarak da Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, şehit ailesine Vali Sinan Güner tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına takdim edildi. Bartın Valiliği 12 Divan Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene katılan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, şehitlik ve gazilik makamlarının yüce olduğu ifade etti.

Her Zaman Yanlarındayız

Tören sonrası değerlendirmelerde bulunan Akın; “Devlet Övünç Madalyası, devletimizin ve milletimizin şehit ve gazilerimize olan vefa borcunu, minnetini nesiller boyunca hatırlatacak bir semboldür. Bu önemli sembolü Elazığ Karakoçan kırsalında yapılan operasyonda Şehit düşen Jandarma Uzm. Çvş. Rıstam Çetin’in ailesine düzenlenen törenle takdim ettik. Vatanımızı şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu biliyoruz. Onlar sayesinde ezanlarımızı dinleyebiliyor, dalgalanan bayrağımızı gururla seyredebiliyoruz. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz bilsinler ki her zaman yanlarındayız. Emirlerine amadeyiz. Allah tüm şehitlerimizden ve gazilerimizden razı olsun. Şehitlerimize ve hayatını kaybeden gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı bir ömür temenni ediyorum” dedi.