Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı.

Bartın Valilik Binasında gerçekleşen program çelenk sunumu ile başladı. Törende Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Garnizon Komutanı Dz. Alb. Mustafa Çalışkan ve Belediye Başkanı Cemal Akın, Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Çelenk sunma töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona buldu.

Törenin ardından açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” 18 Mart tarihi, kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik makamına ulaşan yüce insanları bir kere daha hatırladığımız, minnettarlığımızı, şükran duygularımızı sunduğumuz kutlu bir gündür. Vatanı ve bayrağı için şehit olan, bugün bizlerin bağımsız bir ülkede hayat ve vücut bulmamızı sağlayan kahraman Mehmetçiklerimizi bir kez daha minnetle, şükranla anıyor, tarih boyunca vatan ve millet sevdası ile şehit düşmüş ecdadımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun” dedi.