Bartın Belediyesi İtfaiye İşleri Müdürlüğü ekipleri Güzelcehisar Köyünde çıkan ve İnkumu Tatil Beldesine sıçrayan yangına 4 arazöz, 2 kepçe 20 personel ile müdahale etti.

Yangın söndürme çalışmalarını Bartın Valisi Sinan Güner ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’da yerinde takip etti. Kısa zaman içinde büyüyen yangın için Bartın, Amasra, Ulus, Safranbolu, Devrek, Karabük ve Zonguldak belediyelerinin itfaiye ekipleri ve Orman İşletme Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Bartın AFAD, UMKE ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı timler seferber edildi. 21.46 itibariyle kontrol altına alınan yangında hiçbir can kaybı yaşanmadı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Güzelcehisar Köyünde çıkan ve İnkumu Tatil Beldesine sıçrayan yangını ilgili kurumların müdahalesi ile söndürülerek kontrol altına alındı.  Herhangi bir can kaybı yaşanmadığı için mutluyuz. Gerek belediye ekiplerimiz gerekse de ilgili kurumlar yangının söndürülmesinde büyük emek sarf etti. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.