Covid-19 virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla olağanüstü önlemler alarak şehrin birçok noktasında tedbir amaçlı çalışmalar yürüten Bartın Belediyesi, mesai saati gözetmeksizin 24 saat dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriyor.

Birçok cadde ve sokakta yol yıkama çalışması gerçekleştiren ekipler çalışmalarına araç ve yaya trafiğinin tenha olduğu gece saatlerinde başlayıp gün boyunca devam ediyor. Periyodik aralıklara şehrin tüm cadde ve sokaklarını yıkayan ekipler son olarak Kemerköprü Mahallesi, Demriciler Mahallesi, Galla Pazarı, semt pazarları ve üst geçitlerde çalışmalarını sürdürdüler. Tedbir çalışmaları kapmasında çöp konteynerlerinde de dezenfekte çalışması gerçekleştiren ekipler Aladağ Mahallesi’nde ki çöp konteynerlerini Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan maddelerle temizlediler. Ayrıca sitelerde URV Cihazı ile dezenfekte çalışması gerçekleştiren Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri Tuna Mahallesi’nde bulunan 77 site ve apartman çevrelerini dezenfekte etti.

Çalışma ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” COVİD-19 salgını nedeni ile hiçbir vatandaşın mağduriyet yaşamamasını arzu ediyor, bu yönde de tedbir amaçlı çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz.  Halkımızın ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarımız devam ederken, cadde ve sokaklarımızı da tazyikli su ile düzenli olarak yıkıyor, site ve apartman gibi toplu yaşam alanlarının çevrelerini URV Cihazı ile dezenfekte ediyoruz. Değerli halkımızın da sürece hassasiyet göstermesi ile bu kötü günleri geride bırakacağız” dedi.