Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapmasında düzenlenen programlara katıldı.

İlk olarak Bartın Valiliği tarafından düzenlenen Şehitlik ziyareti programına katılan Başkan Cemal Akın, daha sonra Kültür Merkezinde düzenlenen 15 Temmuz Direnişi ” konulu panele katıldı. Akın, burada ki programın ardından ise Bartın Valisi Sinan Güner ve protokol üyeleri ile birlikte Millet Konağında açılan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” temalı fotoğraf sergisini gezdi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları Bartın Valilik Binasında önünde başlayan ve Kapalı Pazar Yerine kadar süren yürüyüş ve burada düzenlenen çeşitli etkinlikler ile devam etti.

“Allah Birliğimizi Daim Eylesin”

Programda konuşma yapan Bartın Belediye Başkan Cemal Akın,”  Siz saygı değerler dostlarımızla böylesine önemli ve anlamlı bir günde bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 3 yıl önce ülkemiz başına gelen olayları devlet büyüklerimizin ve halkımızın mücadelesiyle bertaraf ettik. O akşam vatanımızı bölmek isteyenlerin hep bir arada olduğu bir akşamdı. O akşam hainler kardeşi kardeşe kırdırmaya çalıştılar. Türkiye’de bir iç savaş çıksın istediler. Allah’a şükürler olsun ki o akşam bir olduk, iri olduk, diri olduk ve bugünlere geldik. Allah birliğimizi daim eylesin. Bu millet birlik olduktan sonra bu vatan asla bölünmez, bayrak asla inmez ve ezan asla dinmez. “ dedi.

İlahi ve Şiir dinletileri, Mehter Takımı gösterileri gibi çeşitli etkinliklerin olduğu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında Başkan Cemal Akın, etkinliğe katılım gösteren vatandaşlarla ve alanda görev personellerle selamlaştı, sohbet etti. Anma programı 00.13’te olunan sela’nın ardından sona erdi.