Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  Bartın’la Alakalı Sosyal Medya Sahibi Serkan Girgin ile Covid-19 salgını tehlikesine karşı Bartın Belediyesinin aldığı önleyici tedbirler hakkında röportaj gerçekleştirdi.

Makam odasında gerçekleşen röportajda Bartın Belediyesi tarafından Covid-19 salgını tehlikesine karşı yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Cemal Akın ayrıca canlı yayında gelen soruları yanıtladı.

Akın açıklamasında “  Bartın Belediyesi olarak Covid-19 salgını tehlikesine karşı bir çok tedbir almış durumdayız. Öncelikle  Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ve Bartın Belediyesi Özel İnkumu Halk Otobüslerimize ait 81 aracı dezenfekte ettik. Ayrıca 17 Mart 2020 tarihinde açılacak olan Bartın Belediyesi Ebru, Camaltı, Kaligrafi, Tesbih, Naht Eserleri Sergisi, 24-30 Mart 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 26. Uluslararası Bartın Tiyatro Festivali, 1-2 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek 6. Halk Dansları Şöleni ileri bir tarihe ertelenirken, Bartın Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu, Halk Dansları Topluluğu, Şehir Tiyatrosu, Çini, Ebru, Resim, Engelsiz Ritim, Piyano, Tespih, Bando, Camaltı Boyama, Kaligrafi, Robotik Kodlama, Maket, Naht, Yabancı Dil, Step-Aerobik, Güreş, Tenis, Basketbol, Masa Tenisi kurslarına 20 Nisan 2020 tarihine kadar ara verildi. Gün içerisinde birçok turisti ağırlayan Bartın Belediyesi Kent Müzemiz ile Bartın Belediyesi Kemal Samancıoğlu Etnografya Müzemizi 21 Nisan 2020 tarihine kadar ziyarete kapattık. Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz  Bartın Belediyesi Hizmet Binası, Bartın Şehirler Arası Otobüs Terminali, Bartın Limanı, müzeler, umumi tuvaletler ve pazaryerlerinde dezenfekte çalışmaları yürüttüler. Tüm mahallelerimizde ki parklar, durak alanları ve piknik alanları gibi ortak kullanım alanlarında çalışmalar devam ediyor. Ayrıca Bartın merkeze ait olan 424 km yol ağımızı da İtfaiye Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimizle sık sık yıkıyoruz.  Bu çalışmaların yanı sıra Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizde fiyat artışları olduğu yönündeki iddialara karşı gerekli denetimleri yapıyorlar. Halkımızın kalabalıklardan kaçınmasını, tokalaşmamalarını, hijyen konusunda daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı ve bakanlıklarımızdan gelen talimatlar doğrultusunda başta sayın valimiz olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. “ dedi.