Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  Aladağ Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarla düzenlendiği halk toplantısında bir araya geldi.

Anıt Sitesi önünde gerçekleşen toplantıda vatandaşlara belediyeden talep ettikleri hizmetleri soran ve önerilerini dinleyen Belediye Başkanı Cemal Akın devam eden çalışmalar ve projelerle ilgili bilgiler verdi.

Başkan Akın toplantıda yaptığı konuşmada 10 yıldır her zaman halkla iç içe olduğunu vurgulayarak eğer takdir ederlerse bundan sonrada emirlerine amade olarak en güzel şekilde hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.

Akın açıklamasında “   Bartın Belediyeye Başkanı olarak 10 yıldır değerli halkımıza hizmet veriyorum. Bu süreçte gerek altyapı gerek üstyapı gerekse kültürel ve sosyal anlamda birçok çalışmayı ilimize kazandırdık. Bu çalışmalarımızdan bir tanesi de cenaze hizmetlerinde yapmış olduğumuz yeniliklerdi. Cenaze hizmetleri bizlerin en önemsediği konuların başında gelmekteydi. İnsanların en zor anları yakınları kaybettiği anlardır. Bizlerde bu bilinçle hareket ederek cenaze hizmetlerimizde birçok yenilik yaptık. Bunlarda ilk ki il içi ve il dışı cenaze nâkilini ücretsiz hale getirmekti. Cenaze aracı sayımızı 5’e çıkartarak il içi ve il dışı ücretsiz cenaze nakil işlemelerini başlattık. Bugün itibariyle 1 milyon kilometreden fazla yol yaparak 7 bin 500’ü aşkın cenaze taşıdık. Bu çalışmamızın yanı sıra cenaze evlerimize ihtiyaçları kadar tabure göndermeye başladık. Ayıca pide, ayran, gül suyu gibi çeşitli ikramlarda bulunurken, saburaj tahtası ve kefeni de ücretsiz olarak temin ettik. Halkımızın teveccüh göstermesi halinde önümüzde ki dönemde bu çalışmalarımıza Gasilhane Projemizi eklemek istiyoruz. Cenaze yıkama ve bekletme için bu projemizin çok önemli olduğu düşüncesindeyim. Gasilhane yıkama ve bekletme hizmetimizde diğer hizmetlerimiz gibi ücretsiz olacak. Yine bir diğer önemli projemizde Hilal Kart ile Sosyal Market. Bu projemizle de ihtiyaç sahiplerine vereceğimiz Hilal Kart ile giyim, eşya, yakacak, gıda, temizlik malzemesi gibi çeşitli yardımlar düzenli olarak yapılacak. Bu projemiz için eski öğretmenevinin bulunduğu yer yeninden düzenlenecek.  Altyapı ve üstyapı gibi sosyal belediyecilik anlamında da halkımıza en güzel hizmetleri sunmak istiyoruz. Takdir ve teveccüh ederseniz bundan sonrada aynı şekilde emrinize amade olarak hizmet vermeye devam edeceğiz ”dedi