Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Ahilik Haftası münasebetiyle düzenlenen etli pilav ve aşure ikramı etkinliğine katıldı.

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü önünde düzenlenen etkinlikte Başkan Cemal Akın vatandaşlara etli pilav ve aşure ikramın bulundu. Etkinlikte Yılın Ahisi seçilen sanayi esnaflarından Yaşar Bakkal’a ile de bir araya gelen Akın, Bakkal’ı tebrik ederek ticaret hayatında başarılar diledi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” toplumsal dayanışmayı yardımlaşmayı ortaya çıkarmak ve bu anlayışla meslek erbapları yetiştirmek amacı olan Ahilik milli kimliğimizi oluşturan değerlerden biridir. Doğruluktan dürüstlükten ödün vermeden, iş ve meslek hayatında saygılı, şefkatli, cömert ve güler yüzlü Ahilik geleneğini esas alan esnaf ve sanatkârlarımızın yetişmesi dileğiyle, başta tüm esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere tüm Bartın halkının Ahilik Haftasını kutluyorum. Ayrıca bugün düzenlenen bu güzel etkinlikte emeği geçen tüm Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği çalışanlarına da teşekkür ediyorum” dedi.