Dezenfekte çalışmalarını Aile Sağlığı Merkezlerinde devam eden Bartın Belediyesi Kemerköprü ve Karaköy Mahallelerinin ardından Orduyeri, Gölbucağı, Hendekyanı, TOKİ, Gecen ve Tuna Aile Sağlığı Merkezlerini de dezenfekte etti.

Virüsün ülkede görüldüğü ilk günden bu yana vatandaşların sağlığı için sıkı tedbirler alan Bartın Belediyesi, şehrin bir çok noktasında dezenfekte çalışmaları gerçekleştirirken sağlık çalışanları içinde çeşitli çalışmalar yürütüyor. Daha önce şehirde ki 39 eczaneyi dezenfekte eden Bartın Belediyesi, çalışmalarına Aile Sağlığı Merkezlerinde devam ediyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışma kapsamında Kemerköprü, Karaköy, Orduyeri, Gölbucağı, Hendekyanı, TOKİ, Gecen ve Tuna Aile Sağlığı Merkezleri dezenfekte edildi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Tüm dünya gibi ülkemizde koronavirüs salgını dolayısıyla zorlu bir dönemden geçiyor. Bu süreçte sağlık çalışanlarımız büyük özveriyle çalışmalarını yürütüyorlar. Onların daha iyi şartlar altında çalışmalarını istiyor, bu yönde de çeşitli çalışmalar yapıyoruz.  Daha önce şehir merkezimizde bulunan 39 eczanemizin dezenfekte çalışmasını gerçekleştirmiştik. Bu çalışmanın ardından ise Aile Sağlığı Merkezlerimizi dezenfekte etmeye başladık. Çalışma kapsamında Kemerköprü, Karaköy, Orduyeri, Gölbucağı, Hendekyanı, TOKİ, Gecen ve Tuna Aile Sağlığı Merkezleri dezenfekte edildi.  Ayrıca COVİD19 virüs salgını mücadelesinde büyük emek sarf eden sağlık çalışanlarımıza ücretsiz ulaşım desteği de veriyoruz.  07.40 – 08.10 – 15.40 – 16.10 – 23.45 saatlerinde Kemer Meydan’ından hareket ederek Bartın Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine giden araçlarımız 08.15 – 08.45 – 16.15 – 16.45 – 00.15 saatlerinde dönüş yapıyor. Bizler için büyük emek sarf eden sağlık çalışanlarımıza bir nebzede olsa katkıda bulunmak istiyor, bu yönde de çalışmalar yapmaya devam ediyoruz” dedi.