Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Şiremirçavuş Mahallesi 808. Sokak’ta ikamet eden Özdemir ailesinin evine misafir oldu.

Özdemir ailesinin yanı sıra mahalle sakinlerinin de katıldığı ziyarette Başkan Cemal Akın, Bartın Belediyesi çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Akın konuşmasında “Göreve geldiğimiz tarihten itibaren bizlere verilen sorumluluğun bilinciyle hareket ettik.  Bugüne kadar yapılamayan çalışmaları, hizmetleri halkımızın istifadesine sunduk. Gerek hava kirliliğinin önlenmesi, gerek alternatif su hattının ilimize kazandırılması gerekse de Bartın Irmağı’nın kanalizasyondan kurtulması gibi çok büyük önem arz eden çalışmaları tamamladık. Bu çalışmaların yanı sıra Karaçay Piknik Alanı, Yalı Sevgi Parkı, Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı, Gazhane Kültür Parkı Aladağ Mesire Alan, Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı gibi birçok sosyal alanları ilimize kazandırdık. Bu çalışmalarımızın yanı sıra yol ve kaldırım düzenleme ile ilgilide birçok çalışma gerçekleştirdik. Bugüne kadar 400 km den fazla yol, 600 km. den fazlada kaldırımı yeninden düzenledik. Düzenlemiş olduğumuz tüm noktalarında tüm altyapı ihtiyaçlarını karşıladık.  Bu çalışmalar siz değerli dostlarımızla yapmış olduğumuz istişarelerle ortaya çıkıyor. Bartın Belediyesi olarak vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bu tür ziyaretler sayesinde en küçük sorunu görüyor, çözümü için çalışıyoruz. Allah nasip eder değeli halkımız teveccüh buyurursa önümüzdeki dönem için hazırlamış olduğumuz 50+1 proje ile ilimize hizmet etmeye devam etmek istiyoruz. Yeni İmar Planımıza 4’ü yaya 11’i araç olmak üzere 15 köprü planı ekledik. Bunları ilimize kazandırarak trafik sorununu çözmek istiyoruz. Ayrıca Toki Bölgesi’nde 113 bin metrekarelik alana içerisinde köy meydanı, kafeterya, köy fırını, sebze meyve satış stantları, su değirmeni, koşu ve yaya yolu, kamelyalı piknik alanları, çocuk parkı, petek seyir terasları, seyir kulesi, amfi tiyatro, izci kampı, hobi bahçesi, çiftlik, çocuk parkı, çim heykeller, mescit ve oyuncak müzesi yer alacağı sosyal alanı daha halkımızın hizmetine sunacağız. Bu projemiz gerçekleştireceğimiz alan ile Gazhane Kültür Parkı’nın bulunduğu alan arasına da teleferik projesi hazırladık. Bu projemizle de Bartın Irmağının güzelliğini gözler önüne sereceğiz.  Altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanan ilimizde sosyal projelere ağırlık vermek amacındayız. Allah nasip ederse 4 yeni müze projemizle kent kültürümüzü de ön plana çıkartacağız. Bartın Belediyesi olarak bizler siz değerli halkımızın emrine amadeyiz. Bizleri ağırladığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Cemal Akın, konuşmasının ardından mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi.