Bartın Belediyesi Sanat Atölyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Resim ve Çini Sergisi açtı.

Yalı Yaşam Merkezi Bartın Belediyesi Sanat Galeri’nde gerçekleşen sergiye Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Cemal Akın, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerimize Resim ve Çini Sergilerimiz ile devam ediyoruz. Çini kursumuzda 25 kursiyer tarafından hazırlanan 250 eser, Resim Sergimizde ise 55 kursiyer tarafından hazırlanan 110 eser sanatseverlerle buluşuyor. Sanat Atölyelerimizde çok işler yapılıyor. Değerli hocalarımıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Allah nasip eder, halkımız teveccüh gösterirse önümüzde ki dönemde Bartın Belediyesi Konservatuarı projemizi hayata geçirmek istiyoruz. Bartın bir kültür şehri. Bartın bir sanat şehri. Bu güne kadar bu bilinçle hareket ettik.  Sosyal, kültürel, sportif anlamada halkımızın beklentilerine cevap vermeye çalıştık. Allah nasip ederse hayata geçireceğimiz Bartın Belediyesi Konservatuarı projesiyle çok daha iyi imkânlar altında halkımıza hizmet vereceğiz.  Bu güzel eserlerde emeği geçen tüm kursiyerlerimize ve değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca tüm bayanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Cemal Akın, konuşmasının ardından her iki sergininde açılış kurdelesini keserek açılışını gerçekleştirdi. Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği açılış törenini Başkan Cemal Akın’da davetlilerle birlikte gezdi.