Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Covid-19 virüs salgını tedbir çalışmaları kapsamında kent merkezi ve İnkumu Tatil Beldesinde denetimler gerçekleştirdiler.

İnkumu Tatil Beldesinde 2 kent merkezinde ise 6 ayrı ekiple gerçekleştirilen denetimlere Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ’de katıldı. Hijyen, maske ve sosyal mesafe konularında denetimler yapan ekipler ayrıca esnaflara uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Konu hakkında açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Covid-19 salgınının ülkemizde ilk görüldüğü andan itibaren sıkı tedbirler aldık.  Halkımızın bu süreçten etkilenmemesi için var gücümüzle çalıştık. Yapmış olduğumuz dezenfekte çalışmalarının yanı sıra toplu yaşam alanları ve işletmelerde kurallara uyulması konularında denetimler gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımıza ilk günkü kararlılığımızla devam ediyoruz.  Her bir vatandaşımıza bu süreçte çok önemli görevler düşüyor. Kurallara uyulması ile bu süreci çok daha kolay aşacağız. Vatandaşlarımızın bu süreçte resmi kanallardan yapılan tüm uyarıları dikkate alarak, uyulması gereken kurallara büyük bir hassasiyet göstermelerini, sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleri istiyoruz. “ dedi.