Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 3 farklı noktada yeni kaldırım hattı oluşturmak üzere çalışma yürütüyor.

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri hizmet alanı içerinde ki hasar gören kaldırımları sil baştan yenilerken ihtiyaç duyulan noktalara da yeni kaldırım hatları düzenliyor. Son olarak Tuna Mahallesi 826. Sokak ve Türbe Sokak ile Şiremirçavuş Mahallesi Kırıkçı Zeliha Ana Sokak’ta yeni kaldırım oluşturmak üzere çalışma başlatılırken yapılacak olan kaldırımlar engelli vatandaşlarında kullanımına uygun şekilde düzenlenecek.

Yapılan çalışma hakkında açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Vatandaşlarımıza sıkıntısız ve güvenli şekilde ulaşım imkanı sağlamak için  eski ve hasarlı kaldırımları söküp en güzel şekilde yeniden düzenlerken bir taraftan da kaldırımsız ve risk oluşturan noktalara kaldırım yapıyoruz. Bu kaldırımlarımızı da tüm kaldırımlarımızda olduğu gibi engelli vatandaşlarımızın da istifade edebileceği rampalar ve kılavuz yollarla düzenliyoruz. Bu bağlamda da ekiplerimiz Şiremirçavuş Mahallesi Kırıkçı Zeliha Ana Sokak ile Tuna Mahallesi 826.Sokak ile Türbe Sokak’ta yeni kaldırım hattı oluşturmak üzere çalışma gerçekleştiriyorlar.  Çalışmalarımızı en kısa zamanda tamamlayarak bu bölgelerde de yaya vatandaşlarımıza daha güvenli ulaşım imkanı sağlayacağız. Göreve geldiğimiz 2009 yılında itibaren alt yapı ve üst yapıda rekor derecede düzenlemeler yaparak daha güzel sorunsuz sıkıntısız bir Bartın oluşturmak için tüm gücümüzle çalıştık.  Aynı anlayış içinde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.