Covid-19 salgını sebebiyle şehrin bir çok noktasında dezenfekte çalışmaları gerçekleştiren Bartın Belediyesi Salı günü kurulan Galla Pazarı, Kapalı Pazaryeri ve semt pazarlarında önlemleri artırdı.

Pazar kurulmadan hemen önce pazar yerlerini dezenfekte eden Bartın Belediyesi almış olduğu önlemler kapsamında Kapalı Pazaryeri, Galla Pazarı, semt pazarları pazarcı esnaflarına, pazaryerlerinin etrafındaki esnaflara, pazar alışverişi yapan vatandaşlara ve halk otobüsleri durağındaki vatandaşlara 3.500 adet ücretsiz maske dağıttı. Ayrıca ekipler, esnaflara ve vatandaşlara kurallara riayet etmeleri ve sosyal mesafe alanına dikkat etmeleri yönünde uyarılarda bulundular. Maske dağıtımını takdirle karşılayan vatandaşlar hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Cemal Akın’a teşekkür ettiler.

Yapılan çalışma hakkında açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ”Salı ve Cuma günleri Galla Pazarı, Kapalı Pazaryeri ve semt pazarlarımızın kurulması sebebiyle bu bölgelerde yoğun oluşmaktadır. Halkımızın huzur içinde alışveriş yapabilmelerine imkan sağlamak adına bu bölgelerde önlemlerimizi en üst seviyede tutuyoruz.   Daha önce almış olduğumuz önlemlere ek olarak Kapalı Pazaryeri, Galla Pazarı, semt pazarları pazarcı esnaflarına, pazaryerlerinin etrafındaki esnaflara, pazar alışverişi yapan vatandaşlara ve halk otobüsleri durağındaki vatandaşlara 3.500 adet ücretsiz maske dağıtarak uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirmelerde bulunduk” dedi.