Bartın Belediyesi tarafından Bartın Valiliği koordinesinde şehitlerimiz anısına Türk Bayrağı görünümünde 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi yapılacak.

Bartın Belediyesi tarafından Bartın Valiliği koordinesinde Kemerköprü Mahallesi Arka Sokak’ta şehitlerimiz anısına Türk Bayrağı görünümünde 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi yapılacak. Çeşmenin yapılacağı alanla ilgili Vali Yardımcıları Abdullah Akdaş ve Adem Topaca, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Çevre Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, Bartın Valiliği ve Bartın Belediyesi teknik personelleri inceleme gerçekleştirdi. Yer tespiti yapan ekipler, çalışmalara kısa sürede start verecek.

Bizim İçin Çok Anlamlı Bir Eser Olacak

Yer tespitinin ardından değerlendirmelerde bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın; “Kemerköprü Mahallesi Arka Sokak’ta şehitlerimiz anısına Türk Bayrağı görünümünde çeşme inşa edeceğiz. Bartın Valiliği koordinesinde gerçekleştirilecek çalışma sonunda 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere bu aziz vatanımız için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin hatırasını yâd etmiş olacağız. 15 Temmuz’da yazmış oldukları kahramanlık destanını nesilden nesile yaşatmak için yapacak olduğumuz 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi bizim için çok anlamlı bir eser olacak. Bu çeşmeden su içenler her fırsatta şehitlerimizi, gazilerimizi yâd edecekler. Dolasıyla yaşayan bir eser olmuş olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vatan için canını veren aziz şehitlerimize rahmet diliyorum. Allah onlardan razı olsun. Yapılacak olan bu çalışmaların da hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.